Press news

Konferenci s poslanci Evropského parlamentu připravila Euronova Group v Mariánských Lázních

V Mariánských Lázních se v pátek 6.10.2017 diskutovalo o otázkách Evropské unie. Diskusního fóra s poslanci Evropského parlamentu se zúčastnilo přes sto studentů z gymnázia a obchodní akademie v Mariánských Lázních společně se studenty z německého Weidenu.

Za Mariánské Lázně přivítal hosty starosta Petr Třešňák,  za Informační kancelář Evropského parlamentu v ČR Jiří Kubíček a jeho protějšek z Mnichova Tobias Winkler. Významným hostem byl především europoslanec Albert Dess.

Diskusní fórum se zabývalo především tématem žití bez hranic. Dalšími tématy diskuse byla existující skepse k EU a rozdílná úroveň vnímání EU v ČR a Německu. V neposlední řadě se řešila ochota mladých zapojovat se do rozhodování účastí ve volbách, zvláště pak ve volbách do Evropského parlamentu.

V dopoledních hodinách se studenti třetích ročníků účastnili workshopů, vedených v anglickém jazyce. V rámci workshopů byli rozděleni do několika skupin, ve kterých společně debatovali nad výhodami a nevýhodami členství v Evropské unii či nad významem Schengenského prostoru.

Odpoledním diskusním programem provedla novinářka a politoložka ČT Bára Procházková. Během diskuse byla použita i nová aplikace SLI.DO, se kterou mohli studenti formou svých smartphonů klást zúčastněným politikům otázky. Rozproudila se tak živá diskuze zasahující do témat Evropské unie jako symboliky volnosti pohybu, obchodu a spolupráce. Diskuze probíhala v několika jazycích a dotkla se aktuálních témat jakými je volební účast mladých lidí nebo migrace. Prostřednictvím aplikace mohli studenti také hlasovat a vyjádřit tak svůj názor ke všem zmiňovaným tématům. Na stěžejní otázku dne, co pro ně znamenají otevřené hranice mezi oběma státy, jednoznačně odpověděli kladně. Život bez hranic vnímají jako výhodu pro všechny, a to nejen z pohledu turistiky nebo obchodu, ale jako možnost zlepšit si cizí jazyk či studovat a následně pracovat v sousední zemi. A to bylo hlavním cílem diskusního fóra, prohloubit komunikaci a přátelství mezi českými a německými studenty, stejně jako zvýšení zájmu o politické dění u mladých lidí.Zpět

Services


EURONOVA KOREKT KOREKT KRAK WEST MEDIA Matrix Media s.r.o. NAVA Tisk s.r.o. PRINCO International PLZEN CZ PLZEN TV ZAK TV S.R.O. Primetime Media Unique Connection REGIO TV1 Televize UTV PrahaTV BrnoTV RTM+ Časopis Prestige DRAKON dům reklamy
ČESKO-KAPVERDSKÁ obchodní komora© EURO NOVA & PARTNERS SPOL. S R.O. 2024