Press news

Euronova Group se stala partnerem filmového lidsko-právního festivalu Jeden svět

Jedná se o největší mezinárodní filmový lidskoprávní festival, letos se zapojuje po Praze dalších 36 měst v ČR.  Mediální skupina EURONOVA GROUP podpořila festival v Západních Čechách. Promítané dokumenty Vám zprostředkují jiný náhled na svět kolem nás, ten blízký i hodně vzdálený. Dezinformace a mediální manipulace jsou jedním z největších problémů současného světa. Život v informačním věku na člověka klade vysoké nároky – rozlišovat, co je pravda a co není, sdílet, komentovat, mít názor. „Zvykli jsme si volit jednoduchá a líbivá řešení a jednat pod vlivem emocí. Právě zjitřené emoce ve společnosti jsou živnou půdou pro populisty, kteří sami sebe označují za bojovníky vůči systému, jejž považují za překonaný,“ říká ředitel festivalu Ondřej Kamenický. „Chceme, aby si diváci návštěvou kina mohli dovolit něco, na co v každodenním životě plném (dez)informací ze sociálních sítí není čas. Zpomalit a v klidu si vytvořit názor na konkrétní téma, podívat se na věci z různých úhlů pohledu a zasadit si je do kontextu.“ dodává Kamenický.   

Letošní téma „Aktualizace systému“ nás odkazuje na zastavení se a zamyšlení. „Jak moc my sami jsme aktuální? Nepotřebují naše názory, postoje, pohledy na svět aktualizaci? Do Karlových Varů jsme pro vás vybrali filmy, které vám dávají možnost váš systém obohatit. Letošní téma festivalu se odráží v každém z promítaných dokumentů,“ vysvětluje koordinátorka festivalu Nikola Florianová.

Divák má možnost vidět filmy o netradičním rodičovství, o rovnosti žen a mužů, o úžasných výkonech ultra-běžců, o každodenním životě v zemích zasažených válkou, o světových oceánech a na další už se přijďte podívat sami. Po většině projekcí následuje debata k filmu a tématu. A letošní festivalové diskuze budou opravdu zajímavé, jelikož očekáváme jedinečně hosty.

Program karlovarského festivalu a aktuální informace naleznete na facebooku a na internetových stránkách https://www.jedensvet.cz/2018/karlovy-vary.

Mediálním partnerem festivalu je již podruhé skupina EURONOVA GROUP.Zpět

Services


EURONOVA KOREKT KOREKT KRAK WEST MEDIA Matrix Media s.r.o. NAVA Tisk s.r.o. PRINCO International PLZEN CZ PLZEN TV ZAK TV S.R.O. Primetime Media Unique Connection REGIO TV1 Televize UTV PrahaTV BrnoTV RTM+ Časopis Prestige DRAKON dům reklamy
ČESKO-KAPVERDSKÁ obchodní komora© EURO NOVA & PARTNERS SPOL. S R.O. 2024