Press news

Musíme si pomáhat. Nový projekt informuje o aktuálních nabídkách restaurací a obchodů v Plzni

Uprostřed koronavirové krize spontánně vznikl projekt Musíme si pomáhat v Plzni. Jeho původním účelem bylo sdružování informací o fungujících podnicích a službách v Plzni v nouzovém stavu s cílem pomoci podnikatelům a živnostníkům v této složité době. Nyní má iniciativa ambici pokračovat jako platforma sdružující plzeňské podniky a firmy v oboru služeb. Hlavním mediálním partnerem se stala společnost Euronova Group, patronem pak primátor Martin Baxa.

Projekt začal oficiálně fungovat 26. března. Web sdružující fungující podniky byl oficiálně spuštěný o den déle. „Již od prvního dne posílaly podniky vyplněné formuláře pro zapojení do projektu, a to v takovém množství, které nás zaskočilo. Už první dny po spuštění navštívilo web velké množství lidí, asi 300 denně a toto číslo neustále roste. V podstatě do několika dnů jsme měli na webu více než 60 podniků, nyní je jich už kolem 100,“ uvedla dvojice Kristýna Benetka a Václav Bodrov, kteří za projektem stojí.

Primátor Martin Baxa se stal patronem projektu.

Základem platformy je web Musíme si pomáhat v Plzni, který obsahuje hned několik kategorií. Každý článek je profilem provozovny se základními informacemi, fotografií, krátkým popisem, kontakty, otevírací dobou, adresou a způsobem otevření v nouzovém stavu. Každý, kdo se chce zaregistrovat do platformy, to může udělat pouze prostřednictvím formuláře. „Platforma se rozjela opravdu rychle a s přesahem, který jsme nečekali. Původně jsme zamýšleli fungování pouze po dobu nouzového stavu. Napsala nám spousta lidí, ať už účastníků platformy či fanoušků, zda bychom mohli dál pokračovat a projekt zachovat,“ uvedli zakladatelé. Ti teď plánují další rozvoj. Chtějí propagovat nejen špičkové restaurace, ale například i kvalitní levné jídelny tak, aby si vybral opravdu každý. Dalším cílem je rozšířit povědomí o tradičních řemeslech a službách v Plzni nebo přesměrovat část kupní síly z „řetězců“ k lokálním prodejcům.

Patronem projektu se stal primátor Plzně Martin Baxa. „Moc jsem to uvítal a opakovaně jsem jej podpořil. Tehdy především upozorňoval na plzeňské podniky, které mohly omezeně fungovat, ale potřebovaly, aby se o tom v době plošných zásahů vědělo. Nyní má iniciativa ambici pokračovat jako platforma sdružující plzeňské podniky a firmy v oboru služeb. Moc jim v tom držím palce, rád to zaštítím a slíbil jsem, že zahájím štafetu „podporovatelských“ fotek v tričku,“ uvedl Baxa.

zdroj: plzen.czZpět

Services


EURONOVA KOREKT KOREKT KRAK WEST MEDIA Matrix Media s.r.o. NAVA Tisk s.r.o. PRINCO International PLZEN CZ PLZEN TV ZAK TV S.R.O. Primetime Media Unique Connection REGIO TV1 Televize UTV PrahaTV BrnoTV RTM+ Časopis Prestige DRAKON dům reklamy
ČESKO-KAPVERDSKÁ obchodní komora© EURO NOVA & PARTNERS SPOL. S R.O. 2024