Press news

Společnosti Dukane, BIC Plzeň a EURONOVA GROUP předali městu Plzeň speciální roušky

Radek Novák (Euronova Group), Brian Yamato (Dukane IAS), velvyslanec Stephen King, první náměstek primátora Roman Zarzycký a jednatel BIC Plzeň Jiří Boudník. Foto: M. Osvaldová

Americká společnost v České republice – Dukane IAS, s.r.o. – přišla s inovativním a velmi nákladově efektivním systémem výroby nelékařských masek s pomocí ultrazvukového svařovacího stroje – rotačního svářeče Dukane. Vyrobila a distribuovala jich zdarma přes 70 000 do místních nemocnic, senior center a prvním respondentům aby pomohla České republice v boji proti viru COVID-19.

Foto: M. Osvaldová

„Chtěli jsme pomoci, a tak jsme část naší ultrazvukové svařovací a řezací továrny přeměnili na výrobní linku pro obličejové masky. Tento produkt, který je kombinací americké technologie a českého know-how, jsme nabídli vládním a obecním úřadům,“ uvedl Brian Yamato, evropský regionální manažer Dukane IAS.

Dukane IAS, stoprocentní dceřiná společnost společnosti Dukane Corporation USA, zahájila práci s americkými technologiemi a postupy, které její čeští zaměstnanci a technici vylepšili a zefektivnili tak, aby mohla levně a rychle vyrábět vysoce kvalitní roušky.

S podporou velvyslanectví USA v Praze začala Dukane spolupracovat s BIC Plzeň, která má značné zkušenosti s inovačními metodami. Díky mediální skupině EURONOVA GROUP Radka Nováka se v polygrafickém závodu v Plzni výrobek zdokonalil a ve velkém začal vyrábět. „Naše společnost zdokonalila výrobní proces a byla schopna zajistit masovou výrobu těchto unikátních roušek,“ uvedl majitel společnosti Radek Novák.

Foto: M. Osvaldová

Výrobní technik společnosti EURONOVA GROUP Martin Černý potvrdil, že společnost byla schopna se ihned orientovat a přešaltovat na výrobu roušek s pomocí Dukane svářečky. „Trvalo nám pár dní, než jsme výrobní proces vyladili, ale nyní už bychom byli schopni vyrábět, balit a expedovat i sto tisíc roušek během několika týdnů,“ doplnil.

Podle jednatele BIC Plzeň Jiřího Boudníka je Plzeň vždy v popředí inovací. „Pomoc Američanů se vrací nejméně 75 let,“ uvedl Boudník.

„Toto je působivý příklad spolupráce. Americká technologie v kombinaci s českým know-how a výsledkem je hotový produkt rychle a profesionálně vyráběný. Pokud jde o koronavir nebo jiné potenciální pandemie, je důležité být připravený a nezávislý. Jsem rád, že jsme mohli pomoci našim přátelům a spojencům,“ dodal velvyslanec USA Stephen B. King, který zároveň symbolicky předal první vyrobené roušky v Plzni prvnímu náměstkovi primátora Romanu Zarzyckému. „Je vidět, že někdy stačí dobrý nápad a úspěšný projekt je na světě. Jsem velmi poctěn, že mi tak cenný zdravotnický materiál předal sám pan velvyslanec. Potvrzuje se tak nejen naše spojenectví a partnerství, ale také synergie města a podnikatelské veřejnosti, která bude hlavní náplní nového co-work centra,“ doplnil Zarzycký.Zpět

Services


EURONOVA KOREKT KOREKT KRAK WEST MEDIA Matrix Media s.r.o. NAVA Tisk s.r.o. PRINCO International PLZEN CZ PLZEN TV ZAK TV S.R.O. Primetime Media Unique Connection REGIO TV1 Televize UTV PrahaTV BrnoTV RTM+ Časopis Prestige DRAKON dům reklamy
ČESKO-KAPVERDSKÁ obchodní komora© EURO NOVA & PARTNERS SPOL. S R.O. 2024