Press news

Doubravka má opět o něco více stromů. Vysázeli je dobrovolníci ve Špitálském lese

Celkem 32 nových stromů vyroste v rámci osvětové akce spojené s životním prostředím ve Špitálském lese v Plzni – Doubravce. Stromy přišla v sobotu odpoledne zasadit široká veřejnost, zástupci Evropského parlamentu, Městského obvodu Plzeň 4, města, Plzeňského kraje i další.

„Životní prostředí a zapojení veřejnosti do dění v obvodu patří mezi naše priority. Proto jsme moc rádi, že jsme obě tyto priority mohli spojit,“ uvedl starosta Doubravky Tomáš Soukup (ANO).

Podle místostarostky Městského obvodu Plzeň 4 Lenky Kočové (ODS) jsou stromy plícemi planety a obzvlášť ve městech má dnes každý nový strom cenu zlata. „Na novou výsadbu dlouhodobě klademe velký důraz. Potvrzují to i čísla, během posledních tří let bylo na území čtvrtého obvodu vysázeno zhruba 300 nových stromů a na další výsadbě nadále pracujeme,“ doplnila Kočová.

Podzimní výsadba více než tří desítek stromů zapadá do koncepce obnovy Špitálského lesa, který v obvodu patří mezi vyhledávaná místa k relaxaci a sportu. „Již na jaře Špitálský les prošel ozdravným řezem, kdy v něm Správa veřejného statku města Plzně odstranila suché a vichřicí poškozené stromy. Na obnovu nyní naváže právě první a později i druhá etapa výsadby nových stromů. Následovat by měla obnova hřišť a výměna některých dětských prvků. I nadále počítáme s tím, že louka v horní části bude sloužit pro potřeby pejskařů, “ dodal místostarosta Zdeněk Mádr (ODS).

Dorazilo více než 60 zaměstnanců skupiny Euronova Group. Foto: M. Osvaldová

Celkem bylo v rámci akce ve Špitálském lese vysázeno 32 stromů. Nejvzrostlejší z nich budou mít výšku až 2,5 metru a obvod kmene až 14 centimetrů. Konkrétně se jedná o javory, třešně, borovice, habry, lípy, duby a modříny. Čtvrtému obvodu je darovala společnost Euronova & Partners, která akci ve spolupráci s obvodem a Kanceláří Evropského parlamentu v ČR pořádala. „Doubravku vnímáme jako obvod, kterému na životním prostředí záleží. Stejně k přírodě přistupují i naše společnosti. Naši zaměstnanci se pravidelně účastní akcí, v rámci kterých uklízí veřejný prostor, na ochranu životního prostředí myslíme i při nákupu nových technologií. Jsme proto moc rádi, že jsme se letos mohli navíc zapojit a přispět k výsadbě nových stromů na Doubravce,“ uvedl jednatel společnosti Radek Novák. Jeho slova potvrdila i velká účast zaměstnanců skupiny Euronova Group. Dorazilo jich více než 60.

Na sázení stromů se podíleli kromě početné veřejnosti také europoslanci Jiří Pospíšil s Ondřejem Knotkem, první náměstek primátora Roman Zarzycký (ANO), starosta Městského obvodu Plzeň 4 Tomáš Soukup (ANO), místostarostka Lenka Kočová (ODS), místostarosta Zdeněk Mádr (ODS) nebo právě jednatel společnosti Euronova & Partners Radek Novák.

Součástí akce byla také panelová diskuse na téma životního prostředí. Té se zúčastnili místostarostka obvodu Lenka Kočová, krajská radní Radka Trylčová, europoslanci Ondřej Knotek a Jiří Pospíšil, vedoucí Informační kanceláře Evropského parlamentu v ČR Jiří Kubíček, vedoucí odboru životního prostředí Magistrátu města Plzně Dagmar Svobodová Kaiferová a Zdeněk Myslík z Agentury ochrany přírody a krajiny ČR.

Zdroj: plzen.czZpět

Services


EURONOVA KOREKT KOREKT KRAK WEST MEDIA Matrix Media s.r.o. NAVA Tisk s.r.o. PRINCO International PLZEN CZ PLZEN TV ZAK TV S.R.O. Primetime Media Unique Connection REGIO TV1 Televize UTV PrahaTV BrnoTV RTM+ Časopis Prestige DRAKON dům reklamy
ČESKO-KAPVERDSKÁ obchodní komora© EURO NOVA & PARTNERS SPOL. S R.O. 2024