Press news

Korekt se stal členem mediální skupiny Euronova Group

Majitel mediální skupiny Euronova Group Radek Novák znovu rozšířil svoji firmu. Tentokrát zacílil více do regionu a koupil reklamní agenturu Korekt, která od roku 1992 působí na Domažlicku a Klatovsku. Mediální skupina tak opět posílila své pozice a pro západ Čech je zcela nepostradatelným dodavatelem outdoorových kampaní.

Před rokem mediální skupina koupila svého největšího rivala společnost W&P, která patřila německé mediální skupině Herberta Wühra. Firma W&P jako největší poskytovatel reklamních ploch na západě Čech byla největší konkurencí mediální skupiny Euronova Group. Jak se daří po akvizici celé skupině jsme se zeptali majitele Radka Nováka a výkonné ředitelky Daniely Štíchové.

Jak hodnotíte rok, který právě uplynul od zmiňované akvizice?

Ušli jsme dlouhou cestu, která byla náročná a nesla mnoho změn. Spojit dva největší rivaly nebylo snadné, ale mám ve svém týmu velmi dobré spolupracovníky a tak to zvládáme. Do čela společnosti jsme jmenovali výkonnou ředitelku Mgr. Danielu Štíchovou, která je významnou hybnou silou pozitivních a efektivních změn v celé skupině. Také mi hodně pomáhá můj společník Martin Koča, který svými analytickými postřehy pomáhá vidět věci z jiné perspektivy. Samozřejmě celému týmu patří nemalé díky za kladný přístup a pracovitost. Společnosti se daří velmi dobře. Obrat společnosti roste a nezastavil se ani další plánovaný rozvoj.

V současné době přebíráte další firmu. Je sice menší, ale je to další střípek do vaší billboardové mozaiky.

Přesně tak. Dá se říct, že nákup konkurenčních firem i těch malých je nejlepší cesta k prosperitě. Musíte chápat, že na trhu s venkovní reklamou je pozice dnes velmi těžká a stavět se prakticky nedá. Musíte tedy kupovat. Od nákupu W&P se na nás obrátilo několik firem z našeho oboru s žádostí o jednání na téma akvizice, spojení či jiné formy spolupráce. V současné době jsme ale vybrali Korekt. Výkonná ředitelka společnosti Daniela Štíchová je při akvizicích hlavním pilířem naší strategie. Spolu vytváříme dobrý tým.

V loňském roce jste v jednom z článků uvedli, že u outdoorové reklamy je kladen důraz především na kvalitu plochy, její umístění a průběžný servis. Platí tohle pravidlo i u Korektu, který působí pouze na Klatovsku a Domažlicku? Je tato lokalita zajímavá?

Rozhodně ano. Právě v téhle lokalitě, kde působí Korekt jsme potřebovali doplnit pozice. Rozhodnutí koupit Korekt bylo strategicky výhodně a plánované. Nákup konkurence je totiž z hlediska synergie nejlepší cesta. Získáváme tím mnoho efektů. Pomáhá to i naší tiskárně, protože naše konkurence u nás většinou netiskne, tedy nákupem konkurenčních firem roste i obrat naší polygrafické divize. Tím hlavním efektem je ale udržení cen a kvality venkovní reklamy.

3. prosince jsme podepsali smlouvy o koupi části podniku a převzali jsme tak další reklamní plochy a agenturu zajišťující full servis místní regionální klientele. Jsme rádi, že máme možnost své pozice dále posilovat. Zároveň tak vždy vytváříme nová pracovní místa. Vyzkoušejte naše služby a posuďte sami naši práci.Zpět

Services


EURONOVA KOREKT KOREKT KRAK PLZEN TV PLZEN CZ ZAK TV S.R.O. WEST MEDIA NAVA Tisk s.r.o. DRAKON dům reklamy© Euronova & Partners spol. s.r.o. 2021