Press news

Kdo se v letošním roce nejvíce zasloužil v boji o lidská práva? Známe vítěze Sacharovovy ceny

Sacharovovu cenu za svobodu myšlení letos získala Demokratická opozice v Bělorusku. Demokratická opozice zastoupená Koordinační radou, iniciativou statečných žen a osobnostmi politické a občanské společnosti. Opozice od srpna protestuje proti brutálnímu režimu v zemi.

Foto: Euronova Group

Evropský parlament odsoudil násilné potlačení poklidných protestů ze strany běloruských orgánů v usnesení přijatém v září 2020. Bělorusko se nachází v politické krizi už od sporných prezidentských voleb z 9. srpna, které vedly k povstání proti autoritářskému prezidentovi Alexandrovi Lukašenkovi a k následnému brutálnímu útoku na demonstranty ze strany režimu.

V roce 2020 probíhá výstava v rámci opatření pandemie Covid 19 v exteriéru. Bylo vybráno frekventované místo vedle Západočeské galerie a blízkosti centrálního plzeňského náměstí.

Výstavu Sacharovova cena můžete navštívit v termínu 1. – 17. prosince 2020 v Křižíkových sadech.

Sacharovovu cenu uděluje Evropský parlament již od roku 1988. Laureáty jsou osobnosti, které brání lidská práva a svobody. Prvním držitelem této ceny se stal Nelson Mandela a o rok později ji získal Alexander Dubček.

Výstavu opět realizovala společnost EURO NOVA & PARTNER ´S

Zdroj: https://www.plzen.cz

 

 Zpět

Services


EURONOVA KOREKT KOREKT KRAK PLZEN TV PLZEN CZ ZAK TV S.R.O. WEST MEDIA NAVA Tisk s.r.o. Matrix Media s.r.o. DRAKON dům reklamy Primetime Media Unique Connection© Euronova & Partners spol. s.r.o. 2021