Press news

Krajský úřad má automat na roušky pro návštěvníky

Výdejní automat na roušky je nově umístěn ve vstupní hale Krajského úřadu Plzeňského kraje. Roušky jsou určeny pro návštěvníky a klienty úřadu.

„Povinnost nošení roušek v uzavřených prostorech jsme chtěli návštěvníkům usnadnit tím, že roušky budou na úřadě k dispozici v dostatečném množství a zdarma. O pořízení automatu jsme hovořili už na začátku září, ale k realizaci došlo až nyní z důvodu opožděných dodávek materiálu na roušky. Nyní jsme již zásobeni a rouškomat může využít každý návštěvník úřadu,“ říká náměstkyně vykonávající funkci hejtmana Marcela Krejsová.

Roušku z automatu si „poskládá“ každý sám. Návštěvník dvakrát stiskne páku na zásobníku a pohybem směrem nahoru odtrhne v perforaci svoji roušku. Po odtržení textilie provleče skrz materiál gumičku a může roušku použít. Gumičky jsou k dispozici na recepci a jsou opakovaně použitelné. Předpokládá se, že jedna pruženka by měla být použita na cca 10 roušek.

Rouška je tvořena dvěma vrstvami zdravotnické netkané 100% polypropylenové textilie typu SMS (struktura textilie je tvořena dvěma vrstvami Spunbond, mezi nimiž je jedna vrstva Meltblow) v gramáži 35 g/m2. Výsledná kompozitní textilie vykazuje vynikající bariérové vlastnosti bránící průniku mikroorganismů.

Samotné roušky o rozměru 200 (šířka) x 203,2 (délka) mm jsou na jednotlivých návinech, aby byly použitelné do nástěnného zásobníku. Roušky jsou na jednotlivých návinech naděleny perforačními řezy, které umožňují uživateli po vysunutí ze zásobníku roušky od sebe jednoduše odrhnout, jak to znáte např. z rolí kuchyňských utěrek.

Zásobník na roušky je také vybaven desinfekční jednotkou na desinfekci rukou.

Roušky vyrobila a branding desinfekčního aplikátou zajistil společnost EURO NOVA & PARTNER´S.

Zdroj: https://plzenskyrozhled.cz/krajsky-urad-ma-automat-na-rousky-pro-navstevniky/

 Zpět

Services


EURONOVA KOREKT KOREKT KRAK WEST MEDIA Matrix Media s.r.o. NAVA Tisk s.r.o. PRINCO International PLZEN CZ PLZEN TV ZAK TV S.R.O. Primetime Media Unique Connection REGIO TV1 Televize UTV PrahaTV BrnoTV RTM+ Časopis Prestige DRAKON dům reklamy
ČESKO-KAPVERDSKÁ obchodní komora© EURO NOVA & PARTNERS SPOL. S R.O. 2024