Press news

Tady se bude očkovat ve velkém! Plzeňský kraj představil své velkokapacitní centrum

Foto: M. Osvaldová

Až 1200 lidí denně pojme velkokapacitní očkovací centrum, které vyrostlo v novém sálu Středního odborného učiliště elektrotechnického v Plzni na Skvrňanech. Zkušební provoz zahájí v pátek 12. března, pak ale kvůli nedostatku vakcín opět dočasně zavře.

Foto: M. Osvaldová

„Jedná se o vakcinační centrum pro celý kraj, nejvíce ale bude sloužit pro občany Plzně a okolí. Jsme si vědomi toho, že Plzeň má 190 tisíc obyvatel, 40 tisíc lidí sem dojíždí za prací, máme Univerzitu, spoustu velkých podniků. Ti všichni sem budou moci chodit,“ uvedla hejtmanka Plzeňského kraje Ilona Mauritzová.

Samotné očkovací centrum, které kraj vybudoval v novém sále učiliště, má samostatný východ i vchod, lidé se tak nebudou vůbec potkávat. Před očkováním každý člověk projde administrativní částí, kde nejprve vyplní formuláře, pak se přesune k registračním přepážkám a kontrole dokladů. Následně už lidé přijdou do čekárny a počkají na vyzvání jednoho ze tří lékařů. Ti s nimi následně projdou zdravotní anamnézu a odešlou je k boxům, kde už dojde k vlastnímu očkování. V prostoru u východu budou pak čekat ještě dalších 15-30 minut na případné nežádoucí účinky. Celé prostředí očkovacího centra je přitom laděné do barev Plzeňského kraje, nechybí ani směrovky, které vyráběla a instalovala na míru společnost EURO NOVA & PARTNER´S.

Foto: M. Osvaldová

S očkováním se začne, pak ale centrum zase zavře

Podle vrchní sestry velkokapacitního očkovacího centra Ivany Škoríkové bude v rámci zkušebního provozu v pátek 12. března naočkováno prvních 500 lidí. „Máme 500 vakcín Pfizer. Budou s nimi očkováni senioři nad 70 let a učitelé. Pak budeme čekat na další dodávky,“ podotkla Škoríková. Větší přísun vakcín se dá přitom očekávat až v dubnu. Následně se počítá s tím, že bude velkokapacitní centrum, jehož garantem je Rokycanská nemocnice, otevřené sedm dní v týdnu, 12 hodin denně.

Zdroj: https://www.plzen.cz/tady-se-bude-ockovat-ve-velkem-plzensky-kraj-predstavil-sve-velkokapacitni-centrum/

 Zpět

Services


EURONOVA KOREKT KOREKT KRAK WEST MEDIA Matrix Media s.r.o. NAVA Tisk s.r.o. PRINCO International PLZEN CZ PLZEN TV ZAK TV S.R.O. Primetime Media Unique Connection REGIO TV1 Televize UTV PrahaTV BrnoTV RTM+ Časopis Prestige DRAKON dům reklamy
ČESKO-KAPVERDSKÁ obchodní komora© EURO NOVA & PARTNERS SPOL. S R.O. 2024