Press news

Euronova Group posiluje regionální zpravodajství

Společnost Euronova Group výrazně posiluje pozici silného mediálního hráče v regionálním zpravodajství. Své portfolio nově rozšířila o zpravodajský server Karlovarky.cz, v Ústeckém kraji pak společnost se sídlem v Plzni chystá spuštění nové televizní stanice.

„Vnímáme stále větší poptávku po regionálním zpravodajství. Proto jsme se rozhodli posílit mediální pozici v Karlovarském kraji, kde jsme do naší skupiny zařadili zpravodajský server Karlovarky.cz. Ten je dnes vedle Deníku.cz jediným internetovým poskytovatelem regionálních zpráv v kraji, kde vhodně doplní vysílání naší ZAK TV,“ říká jednatel skupiny Radek Novák. Euronova Group je dnes nejsilnějším hráčem v regionálním zpravodajství v západních Čechách společně s Deníkem.cz. V Plzni kromě ZAK TV, která vysílá ve dvou krajích, a zpravodajského serveru Plzeň.cz provozuje také televizní stanici Plzeň TV.

Především ale ovládá přes 80 % trhu s venkovní reklamou na západě Čech. Loni společnost získala 100% podíl ve významné pražské polygrafické společnosti Matrix Media, která se specializuje na velkoformátový i maloformátový digitální tisk.

Díky nejmodernějším technologiím nabízí špičkové služby jak v oblasti interiérové, tak exteriérové polygrafické reklamy. „Jedná se o završení dlouho připravovaného procesu. Díky stoprocentnímu podílu v Matrix Media jsme schopni plně využít produktivity a synergie v rámci portfolia firem patřících do mediální skupiny Euronova Group. Krok nám přinese zlepšení logistiky, zdokonalení poskytovaných služeb i jejich rozšíření pro koncové zákazníky,“ říká Martin Koča, spoluvlastník mediální části skupiny.

Euronova grPlzeňský deník - celý článekoup vlastní i další firmy v hlavním městě, výrobní polygrafické závody má v Holešovicích a v Krči. Již od příštího roku se navíc rozroste do dalšího kraje. Tentokrát míří na sever Čech. „Intenzivně pracujeme na spuštění nové televizní stanice v Ústeckém kraji. Dojít by k němu mělo už nyní, v únoru letošního roku. Čeká nás finální slyšení u Rady pro televizní a rozhlasové vysílání a pak již vysílání spustíme. Na projektu pracujeme se zkušeným kolegou Honzou Sklenářem. Věřím, že navážeme na dosavadní úspěšnou spolupráci na poli televizního vysílání,“ dodává Radek Novák.

Součástí televizního byznysu skupiny je síť Prime Time Media, která sdružuje všech 10 krajských televizí pokrývajících svým vysíláním celé území republiky.

 Zdroj: Plzeňský deníkZpět

Services


EURONOVA KOREKT KOREKT KRAK WEST MEDIA Matrix Media s.r.o. NAVA Tisk s.r.o. PRINCO International PLZEN CZ PLZEN TV ZAK TV S.R.O. Primetime Media Unique Connection REGIO TV1 Televize UTV PrahaTV BrnoTV RTM+ Časopis Prestige DRAKON dům reklamy
ČESKO-KAPVERDSKÁ obchodní komora© EURO NOVA & PARTNERS SPOL. S R.O. 2024