Press news

Plzeňané ladí novou televizi

Od začátku listopadu se můžete v Plzni setkat s novou televizí "Plzeň TV", která je součástí mediální skupiny Euronova Group podnikatele Radka Nováka. Ta získala rozhodující podíl v televizní stanici dřívější Plzeňské 1.

Televize Plzeň TV má jasnou filozofii. "Chceme dělat kvalitní zpravodajství a zároveň zajistit klientům skupiny Euronova Group efektivní kampaň prostřednictvím komplexního řešení v jejich propagaci," uvedl Radek Novák na webových stránkách Euronova Group.

"Díky tomu jsme vstoupili i na trh s televizní reklamou," pokračoval majitel mediální společnosti Euronova Group.

"Věříme, že přinese kvalitní zpravodajství. Osobně si myslím, že dělat zprávy je výsada a my bychom chtěl dělat zprávy lepší a nezávislé," doplnil Radek Novák.


Radek Novák, majitel mediální skupiny Euronova Group

Jedním z prvních kroků v televizním vysílání byla změna názvu televize na Plzeň TV a propojení televizní stanice se zpravodajským portálem Plzen.cz. Zároveň dochází k vývoji mobilní aplikace pro Plzeň TV a rozšíření televizního terestrického vysílání o internetové. Mobilní aplikace Plzeň TV je dostupná jak prostřednictvím Android tak iOS. "Chcete vědět, čím žije Plzeň a kde se co děje? Zajímá vás, co se stalo ve vaší ulici nebo čtvrti? Pak si nalaďte," lákají v reklamním spotu Klára Kovaříková a Markéta Lukasová, které provázejí zpravodajskou relací. Premiérové zprávy vysílá stanice každý den v 18 hodin.

"Práce před kamerou a v televizním zázemí je místo, kde se cítím jako ve svém živlu. Doufám, že budu moci podávat divákům pestré a zajímavé informace, které je vedomostně obohatí a přinesou jim to, co od kvalitního televizního zpravodajství očekávají," řekla na startu vysílání moderátorka Markéta Lukasová.

Plzeň TV připravuje ale i spoustu magazínů týkajících se kultury, sportu, životního stylu i politiky. Chystá rozhovory s osobnostmi, aktuality i pohledy do minulosti Plzně. Má za cíl mapovat veškeré dění na Plzeňsku, její diváci budou mít příležitost pravidelně se prostřednictvím televizní obrazovky setkávat v řadě zábavných a publicistických pořadů se známými osobnostmi regionu, ale i dalšími zajímavými lidmi.

Nechybí ani pořad o vaření - Dobrou chuť s Petřem Jančaříkem nebo Automoto trendy s Jonášem Novotným. Pro mladší generaci je připraven pořad Lifestyle, v němž se moderátorské úlohy ujali Vláďa Jaroš a Alex Hrdinová.

Moderní technika a propracovaná grafika zase umožní tvorbu kvalitních výstupů.

"Televizní studio využívá nejdokonalejší televizní systém dostupný na trhu od firmy Newtek. Mimo jiné má k dispozici několik virtuálních prostředí, která můžeme měnit podle jednotlivých pořadů," upozornil vedoucí techniky Jan Kabát.

Do týmu Plzeň TV patří i kameraman Lukáš Rumpík: "každé ráno se těším na zajímavé události a nové lidi, které během své práce poznávám. Tím obohacují svůj život, a to mě posouvá kupředu. Díky tomu mám tuhle práci rád," vyjádřil se v rozhovoru na webu plzen.cz.

Mediální skupina EURONOVA GROUP se rozšiřuje od roku 2013, kdy se její součástí stal zpravodajský portál www.plzen.cz. V roce 2014 se společnost stala vlastníkem reklamní agentury W & P a spojila dvě největší sítě reklamních billboardů v jednu společnost. O rok později pak mediální skupina připojila reklamní agenturu Korekt. 

Součástí mediální skupiny je i polygrafická výroba, která poskytuje služby v oblasti flexo-tisku a digitálního velkoformátového tisku Tiskárna Euronova. Poslední akvizicí, již dlouho očekávánou, byla právě koupěl televizního kanálu Plzeňská 1.Zpět

Services


EURONOVA KOREKT KOREKT KRAK WEST MEDIA Matrix Media s.r.o. NAVA Tisk s.r.o. PRINCO International PLZEN CZ PLZEN TV ZAK TV S.R.O. Primetime Media Unique Connection REGIO TV1 Televize UTV PrahaTV BrnoTV RTM+ Časopis Prestige DRAKON dům reklamy
ČESKO-KAPVERDSKÁ obchodní komora© EURO NOVA & PARTNERS SPOL. S R.O. 2024